بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان در سال 2020

بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان در سال 2020


کانادا

کانادا کشوری است در شمال قاره آمریکای شمالی با جمعیتی در حدود سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفرمی باشد،این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال نیز تا اقیانوس منجمد شمالی امتداد دارد. کانادا دارای شهرهای پیشرفته زیاد و مردمانی مهربان  می باشد. پر جمعیت ترین شهر های کانادا به ترتیب تورنتو، مونترآل و ونکوور هستند اما بیشتر شهرهای کانادا به دلیل سرمای زیاد و نزدیکی به قطب شمال تقریبا خالی از سکنه هستند. ما در این مطلب قصد بر این داریم تا بهترین شهر های کشور کانادا را برای زندگی، تفریح ، تحصیل و ... معرفی کنیم در ادامه این مطلب همراه ما باشید.


شهر تورنتو

بنا بر دلایل مختلفی همچنان یکی از شهرهایی که نخستین انتخاب ایرانیان مقیم کانادا و مهاجرین می باشد استان انتاریو شهر تورنتو است.بیشتر شرکت های بیمه، خدمات مالی ، شرکت های فنی و سایر شرکت های مخابراتی در این شهر قرار دارند و لازم به ذکر است که  هزینه های خرید و یا اجاره کردن ملک در این شهر بسیار  بالا و سرسام آور است.درست که این شهر بعد از ونکوور دومین شهر گران کانادا محسوب می شودا اما تجمع امکانات،وجود دانشگاه های برتر، دسترسی آسان به موسسات فارسی زبان،موسسات فرهنگی و فروشگاهها میتواند از دلایل انتخاب این شهر برای زندگی باشد.این شهر یکی از مهم ترین و مطرح ترین شهر های دنیا از لحاظ اقتصادی است پس تعجبی ندارد که بیشتر مهاجران این شهر را برای سکونت خود انتخاب کنند. همچنین این شهر یکی از تجاری ترین شهر های کاناداست و از بازار کار خوبی بر خوردار است.ایرانیانی که ساکن این شهر هستند به راحتی میتوانند با فرا گرفتن زبان انگلیسی در بازار کاری این شهر وارد شوند.این شهر یکی از بهترین شهرها برای ایرانیانی است که قصد تجربه زندگی در کلان شهرها را دارند و به دنبال یافتن کار مناسب از جمله در حوزه ساختمان هستند مقصد بسیار بسیار مناسبی است.

شهر مونترال

این شهر یک مکان مناسب برای ایرانیانی است که قصد تحصیل در کانادا را دارند . در این شهر هزینه تحصیل و زندگی  نسبت به شهرهای ونکوور و تورنتو بسیار مناسب تر است.از جمله دانشگاه های معتر شهر مونترال می توان به دانشگاه معتبر مونترال ،مک گیل و کونکوردیا اشاره کرد.آب و هوای مونترال در 6 مال سال سرد و برفی و در 6 ماه دیگر گرم و آفتابی است.در این شهر برای یافتن شغل در حوزه کامپیوتر و ژنتیک دانستن زبان انگلیسی کافی است.


شهر ونکوور

این شهر کانادا یکی از بهترین شهرها برای ایرانیانی است که عاشق زندگی در محیطی با آب و هوای معتدل ، آرام و مرفع هستند.اگر شما از عاشقان طبیعت و طبیعت گردی هستید شهر ونکوور را برای زندگی انتخاب کنید.زندگی در این شهر با سطح رفاهی بالایی همراه می باشد.آب و هوا دار شهر ونکوور نسبت به دیگ شهرهای کانادا بسیار معتدل تر است و ساکنان شهر ونکوور اغلب زمستان های سردی را تجربه نمی کنند این شهر معمولا تابستان هایی با هوای گرم و غیر شرجی و زمستان هایی با هوای بارانی دارد.این شهر همچنان به شهر همیشه سبز معروف است برای همین همه ساله این شهر پذیرای گردشگران بی شماری است.این شهر با طبیعت زیبای خودش یکی ازبهترین شهرها برای تفریح و گشت و گذار در طبیعت و یا دوچرخه سواری در کوهستان و قایق سواری می باشد.جالب است بدانید که اگر بخواهیم این شهررا از لحاظ آب و هوای بی نظیرش به یکی از شهرهای ایران تشبیه کنیم شهر رامسر بهترین مثال است.