قلعه پالامیدی در نافپلیو جنوب یونان

قلعه پالامیدی در نافپلیو جنوب یونان

قلعه پالامیدی در نافپلیو جنوب یونان

قلعه پالامیدی در نافپلیو، منطقه پلوپونز در جنوب یونان،یکی از جاذبه های تاریخی یونان و یک ارگ دیدنی و فوق العاده جذاب می باشد که از طریق پله های شیب دار قابل دسترسی ست.. در ارتفاع 216 متری می توانید نمای بی نظیری از روستای نافپلیو و خلیج آرگولیک ببینید! این قلعه بین سالهای 1711 و 1714 توسط ونیزی ها ساخته شد و یکی از شاهکارهای معماری نظامی به شمار می رود..

قلعه پالامیدی در نافپلیو جنوب یونان

دیوارهای منحصر به فرد این قلعه، از آن یک سنگر استراتژیک ساخته.. یک کلیسای کوچک در حیاط داخلی این قلعه وجود دارد که در گذشته محل زندگی فرمانده پادگان بوده.. از دو راه می توانید به این قلعه برسید.. میتوانید از طریق جاده بروید که هزینه تاکسی 10 یورو می باشد یا از پله ها بروید که در انتهای ایستگاه اتوبوس نافپلیو قرار دارد.. 576 پله به دروازه های بیرونی و 901 پله به ورودی قلعه وجود دارد.. یادتان باشد کفش مناسب بپوشید و آب معدنی همراه ببرید.. پالامیدی یک قلعه یونانی بزرگ می باشد که به خوبی از آن محافظت شده و نمونه خوبی از قلعه های ونیزی در یونان است..

قلعه پالامیدی در نافپلیو جنوب یونان
مهم ترین آثار تاریخی پالامیدی
قلعه: قدمت ساختار قلعه پالامیدی به اوایل قرن 18 بازمی گردد.. این قلعه از 8 سنگر تشکیل شده که با دیوار احاطه شده اند.. پله های طولانی که به قلعه ای در بالای تپه ها منجر می شود..

کلیسای سنت اندرو: کلیسایی که در یکی از سنگرهای قلعه ساخته شده .. این کلیسا با نقاشی های دیواری خیره کننده یکی از فوق العاده ترین جاذبه های پالامیدی به شمار می رود..

زندان کولوکوترونیس: یکی از دژهای قلعه پالامیدی، معروف به میلتیاد، زمانی سلول تئودوروس کولوکوترینوس بوده که قهرمان انقلاب یونانی به شمار می رود..

منبع:یونان تور